15. 11. 2022

Nové klubovny střediska centrem dění

Avatar photo

Až do této doby jsme byli zvyklí na to, že základem střediska byla kancelář, bar, případně dětský kout a sem a tam nějaký ten sklad. Důsledkem rekonstrukce ale středisko získává zcela nový kabát a jednou z výrazných novinek je i třeba vznik kluboven.

Kanceláře se nyní přesunuli do bývalých prostor ZŠ Noe. A právě na stejné chodbě se v současné době dávají dohromady i nové klubovny. Místnosti dostávají zcela nový obraz. Pomocí sádrokartonu se vystavují přepážky, které zajišťují tu ideální velikost kluboven. V budoucnu se tak na této chodbě počítá s několika místy, která budou sloužit Salesiánům, dobrovolníkům a přátelům komunity.

Vybavení kluboven bude odpovídat jejich určení – otevřené skříně, křesla, sedačky, vytápění, nový koberec a sedací vaky. Pro úplné pohodlí plánujeme na chodbě i kuchyňku, kde bude možné si uvařit kafe nebo čaj. Zkrátka to, co pomůže zvládnout dlouhé plánování nových akcí pro mládež.

Z mých zkušeností, jakožto jednoho z dobrovolníků, přesně takové místo ve starém středisku chybělo. Určitě bude příjemnější, když budeme mít vždy prostory, kde nás při našich poradách nikdo nebude rušit. Zároveň ale v případě, pokud budeme potřebovat odreagovat, stačí vyjít pouze na chodbu, kde se setkáme s ostatními dobrovolníky se stejným cílem – připravit pro mládež tu nejlepší možnou akci.