3. 10. 2022

Na Míčově se to mění v nepoznání

Avatar photo

Po rekonstrukci podlahy v jídelně na Míčově přišly na řadu další interiérní úpravy. Od jídelny jsme se plynule přesunuli ke kuchyni, kde nás čekal opět boj s podlahou. Naštěstí jsme už nabyli dostatek zkušeností a položení nové dlažby pro nás nebyl žádný problém. V kuchyni jsme ale ještě chvíli zůstali, protože předěláním podlah to nekončí. Odcházet od něčeho rozdělaného se nám moc nepodobá, a právě v kuchyni té práce bylo až až.

Málo z nás si asi pamatuje, kdy se kuchyň naposledy malovala. Po mnoha letech jsme tedy smočili štětce a kuchyň pořádně vybílili. Pro zpříjemnění práce jsme položili i nové obklady u pracovních ploch. Příjemnou tečkou na závěr bylo i umístění samostatného boileru pro kuchyň. Největším oříškem ale určitě byla instalace nového vedení vody a odpadu.

Jako další interiérní úpravu bych určitě uvedlo předělání konce chodby, která na Míčově sloužila spíš jako sídlo různých pavoukovců a jejich lepkavých sítí. Z potemnělého místa s propadlou podlahou máme nyní prosvětlený botník včetně úklidového koutu.