14. 3. 2023

Naše vlastní výzdoba kluboven – od dětí, pro děti

Avatar photo

Nedávno jsme vás informovali o nových klubovnách, které ve Středisku vznikají a které se stávají novým centrem dění. Rádi bychom vám představili jednu příhodu, která se nám s nimi stala.

Od září má výuku náboženství pro nejmenší jeden ze salesiánských animátorů Petr Kučera (který se shodou okolností zároveň stará i o vývoj webu). Své hodiny se snaží pojímat vždy interaktivně a pro děti zábavně. Během jedné z volných chvil zaznamenal od dětí, že by to chtělo klubovny nějakým způsobem hezky vymalovat. Nezávisle na sobě toto uslyšel ještě několikrát a rozhodl se, že žádost dětí předá výš až našemu řediteli Střediska.

Abyste tomu celému rozumněli, v současné době jsou nové klubovny bílé a na děti působí poměrně smutně. Rozhodli jsme se tedy přijít se zcela novým konceptem, aby se na výzdobě podílely děti samotné. V nadcházejících měsících pro děti připravíme aktivitu navíc, během které vyzdobí jak klubovny, tak i náš stěžejní prostor – MUC. Součástí by měly být malůvky nebo kresby tematické k názvu klubovny. Např. v klubovně Dona Bosca plánujeme s dětmi nakreslit velký strom s informacemi o jeho životě. Spojíme tak příjemné s užitečným a kromě toho, že si děti pohrají, tak se i něco nového naučí.

Jedná se o takový náš plán. Možná i sen, který bychom chtěli zrealizovat. Myslete na nás a modlete se za nás, ať se nám to podaří. Věříme, že taková aktivita může nejen dětem zpříjemnit společný čas ve Středisku.

Výzdoba klubovny Dona Bosca