Rekonstrukce fary na Míčově nebo akce pro děti a mládež – to vše je financováno z vašich štědrých darů. Tato část naších webových stránek bude patřit vám, našim dobrodincům a donátorům. Rádi bychom vás průběžně informovali o činnosti našeho klubu a o tom, jakým způsobem vaše dary investujeme.

Velká část z darů putuje do oprav našeho rekreačního objektu v obci Míčov. Objekt bývalé fary v obci Míčov je od roku 2000 majetkem salesiánského klubu a my tak máme jedinečnou možnost jej využívat pro letní tábory i pobytové víkendy mládeže našeho klubu i mladých z celých Pardubic a okolí.

Aktuality

Jak jsme předělávali podlahu v jídelně na Míčově?

Po mnoho let byla v jídelně na faře Míčov dřevěná podlaha. Jak už to ale bývá, i podlaha má svou životnost a ta se nyní blížila ke konci. Ztrouchnivělá prkna se pod tíhou židlí propadala a samotný pobyt na faře tak mohl být pro někoho pořádným adrenalinovým zážitkem. My adrenalin samozřejmě rádi máme, ale čeho je … (číst více)

26. 2. 2022 Středisko mládeže Doba čtení: 2 minuty

Práce spojené s vyrovnáním zahrady se potýkaly se zajímavou komplikací

V průběhu první jarní vlny Covidu měla spousta z nás asi plné zuby obligátní trasy od gauče k ledničce a zpátky. Ve středisku jsme se rozhodli k trochu lepšímu využití volného času. Velkým projektem na Míčově bylo určitě vyrovnání půdní plochy za farou. A vzhledem k tomu, že už spousta našich dobrovolníků potřebovala „vyvenčit“, proč nespojit příjemné s užitečným? Křoviny v prostoru … (číst více)

25. 2. 2022 Středisko mládeže Doba čtení: 2 minuty

Plot před farou na Míčově? Pro naše chlapy žádný problém…

Pro některé dobrovolníky během dobrodružných programů na faře byl možná starý děravý plot (a tedy možnost tajného vniknutí na pozemek fary) atraktivní, ale my přesto preferujeme ohraničení pozemku fary funkčním plotem. Starý ztrouchnivělý plot šel tedy k zemi a na jeho místě se postupně rodil nový. Jak už to tak bývá, každý správný plot by měl … (číst více)

25. 2. 2022 Středisko mládeže Doba čtení: 2 minuty