4. 3. 2022

Chaloupka kluci starší 2021 – Ztraceni v čase

Avatar photo

Píše se 10. července a do Kněžic přijel na stáž nový výzkumný tým. Po příchodu do stanového tábora postaveného na louce vedle kostela svatého Martina, jsme zjistili, že se ocitáme na archeologickém nalezišti a naším úkolem bude vykopávky prozkoumat.

Hned druhý den, co se měli práce rozjet naplno, jsme ale narazili na šokující skutečnost. Nejen, že jsme nemohli nalézt jednoho z našich světoznámých vědců, který měl naši výpravu vést, ale že právě on tajně sestavil stroj času, který ho uvěznil v minulosti. Když kluci stroj času objevili, omylem ho i spustili, a tak jsme po návratu v táboře našli dva pravěké muže. Aby celý náš tábor přežil, museli jsme si ve skupinkách ulovit večeři a opéct si ji na ohni rozdělaném křesadlem.

Když jsme se probudili, pokažený časostroj nás už poslal do starověku. Jako gladiátoři jsme museli bojovat na život a na smrt, abychom přežili rozhodli jsme se utéct se starým gladiátorem přes Ronovské moře. Jakmile jsme vyřešili po cestě nalezené šifry, naučili jsme se ovládat stroj času.

Další den jsme se tak konečně mohli dostat do středověkého prostředí. Rytíř nám prozradil, že náš vědec je vězněm nedaleko usídleného knížete Vrkoslava, jako jeho kouzelník. Po dlouhé náročné cestě jsme na Úhrovskou tvrz přišli, dobyli a zvítězili, ale náš vědátor tam nebyl. I přes to jsme se rozhodli noc strávit zde. Adrenalin neustal ani v noci, museli jsme se totiž bránit nočním přepadům a pokusům o krádež stroje, a vyvrcholil ranní evakuací před deštěm.

V táboře jsme si po náročném boji mohli konečně odpočinout.

Poslední den nás nakonec vyzval Vrkoslav sám k férovému souboji o našeho vědátora. Podařilo se nám získat nejen jeho, ale i palivo do stroje času abychom se mohli vrátit zpět do novověku. Tam nám vědec poděkoval a večer vyvrcholil slavnostní večeří.

Více fotek na https://salesianipardubice.rajce.idnes.cz/Chaloupka_Kluci_Starsi_2021_-_Ztraceni_v_case/