10. 7. 2021

Chaloupka kluci mladší 2021 – mise Artemis

Avatar photo

Na našich letošních chaloupkách jsme se tentokrát vydali na cestu vesmírem. Naším cílem bylo zachránit Zemi, na které došlo k silnému znečištění ovzduší. Jedinou možností, jak Zemi zachránit, bylo získání Proluminia. Látky, která je schopná ovzduší na Zemi opět vyčistit.

Ihned po příjezdu potkali kluci skupinku astronautů, která je poprosila o pomoc na jejich misi. Kluci s pomocí souhlasili, a tak jim astronauti vysvětlili, co se vlastně stalo a co je čeká. Odpoledne se kluci vydali na průzkum terénu a objevili raketu, vysílač, vysílací místnost a čip s tajnými informacemi.

Druhý den se klukům podařilo zachytit signál nové planety, a tak na ni odcestovali. Tato planeta zvaná Themis je proslulá svou bohatou faunou a flórou.  Klukům se zde podařilo získat semínka, která mohli zasadit, a do druhého dne jim z nich na naší vesmírné stanici vyrostly potraviny. Taky zde pomohli místním skřítkům se stavbou jejich příbytků. Večer následoval boj s příšerou, kterou se klukům nakonec podařilo porazit.

Další den kluci putovali na pouštní planetu Arrakis, kde pomohli místním obyvatelům získat vodu a melanž (koření).

Třetí planeta, kterou kluci navštívili, byla Nemesis. Kluci museli podstoupit trénink, aby zvládli pobyt na této planetě.  Na planetě Nemesis jsou totiž časté různé anomálie. Další problém na této planetě bylo nebezpečí jejího případného zničení. To se ale klukům díky plnění různých úkolů nakonec podařilo také odvrátit a zároveň získali veledůležité Proluminium.

Následujícího dne jsme se tedy mohli konečně vrátit na Zemi, kde jsme se vydali na cestu za vědcem, který měl u sebe přístroj, do něhož se Proluminium musí vložit, aby účinkovalo. Kluci museli mít u sebe stále dýchací přístroj, aby v případě průchodu nebezpečnou zónou mohli dýchat z něj. Až k vědci se nám ale bohužel dojít nepodařilo, protože nás zastihla bouřka, kterou jsme v pořádku přečkali ve Vápenném Podole.

Další den se kluci vydali za vědcem, ale zjistili, že zešílel. Aby ho vyléčili, museli mu namíchat lektvar. Vědec jim po uzdravení pomohl umístit Proluminium do přístroje, a tak vyčistili vzduch na Zemi. Večer probíhala oslava úspěšné mise a slavnostní večeře.

autor textu: Šimon Kalousek

Více fotek na https://salesianipardubice.rajce.idnes.cz/Chaloupka_Kluci_Mladsi_2021_-_mise_Artemis/