Co to je oratoř?

Oratoř je volnočasová činnost, nabídka různého programu i blízkých vztahů. Vše v určitém, tzv. Salesiánském duchu. Je to prostor pro hry, sport a zábavu, a současně příležitost pro navazování a prožívání blízkých vztahů. Je charakteristická spontánností, domáckostí a laskavostí, ale i výchovou k hodnotám, ohleduplností a plnění pravidel.

Co se dělá v oratoři?

Při oratoři si mohou děti půjčovat hry, hračky, sportovní vybavení a prožít tak chvíle volna mezi kroužky a vyučováním náboženství. Oratoř probíhá na několika místech pod dohledem vedoucích. Je tu tělocvična, venkovní hřiště, Bar, Pingpongárna,…Vedoucí tu jsou spíše v roli parťáka a společníka při hrách než jako dohled.

Kdy je oratoř?

Každý pátek od 13:00 do 17:30 hod.

V průběhu oratoře se nabízejí také různé kroužky a vyučování náboženství.

Pro koho je oratoř?

Pro děti a mládež, členy našeho klubu, kteří mají chuť si hrát, zasportovat si, zadovádět nebo si jen tak popovídat.

Kdo oratoř vede?

V oratoři se o vás postarají salesiáni a dobrovolníci. Jejich úkolem je, aby byla oratoř zábavná i bezpečná.

Jak se lze přihlásit do oratoře?

Pro to, aby se mohly děti účastnit oratoře, je důležité vyplnit členskou přihlášku a zaplatit celoroční příspěvek.

A když přijdou rodiče?

Rodiče jsou v oratoři také vítáni. Mohou se zapojit do her dětí nebo  se usadit v nealko baru a vychutnat dobrou kávu, čaj. Rodiče mají příležitost si popovídat s vedoucími SKM.

A když je hlad a žízeň?

Během oratoře je otevřen nealko bar. K prodeji je čaj, káva, pitíčka, tousty, různé sušenky a dobroty. Pokaždé je však šťáva zdarma, aby mohl být dodržován pitný režim.

Aktuality